Birlikteyiz vakit kaybetmeden hastaneye götürüyorlar 112 Acil Servis ekipleri ilk ulaşan sağlık çalışanları insanlar var yoksa silah mesaileri daha yatıyor hastalığı ailelerine bulaştırmak 95 yapılana kadar başından neydi takibi yapılacaksa Bu kez hasta yakınları da bu süreçte neler yapılabilecekleri titizlikle hastaneye ulaştırmasının ardından sağlık çalışanları kedilerine verilen destek 2 aydır teşekkür ederiz Yani şu anda Ankara'da bir hastanede Yeni doğan bebekler için siperlik üretiliyor minikler rüyada Gözlerin işte böyle koruma altına alınıyor bebekleri korumak için Ankara'da bulunan kadın hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yeni doğan bebekler için üretiliyor anne ve

bebek için günde Yaklaşık 300 hastanede Hanım kadın hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimi Prof Dr yaprak Üstün gebelik sürecinde anneden bebeğe bundan sonra elden bırakmamak gerektiğine de vurgu yapıyor uygun değil solunum durmasına gidebilecek sıkıntılar yaratabilir siperlikler üretmeye başladık hastane sergisinin rengarenk kumaşlarla diktiği koruyucu ekipmanlar zor süreçte yeni doğum yapan annelerin yüzünü güldürüyor hastanede değil Daha sonrasında açılarına Geldiğimde rakiplerine geldiğimde de kullanabileceğim için çok memnunum hastaneye gitmeyin gebelik muayeneleri döneminde erteleme nerede hani 19 nedeniyle ücretsiz izne gönderilen çalışanların gözü kulağı ücret desteği ödemesinde 7 günlük 39 lira 24 kuruş 10 aylık 177 lira olarak hesaplanan ödemeler 8 Mayıs'ta başladım Ancak bu ödemeler peyderpey devam edecek maaşı hafta başında hesapları ücret desteği ödemeleri faydalanamayan sözleşmesi 39,24 faydalanamıyorum işten çıkartılan ve işsizlik maaşı alamayan çalışanları 39 lira 24 kuruş kar 1177 Lirası olarak yapılan destek ödemeleri 8 Mayıs cuma günü itibariyle başladı ödemeler Pazartesi ya da salı günü yapılacak 77 Türk Lirası olmakla birlikte 368 lira olarak hesaplanıyor geçen sureler için hesaba yatacak bu ödeme tutarı 545 lira olacak iş ve istif kalanlarsa başvurularını İŞKUR'un internet sitesi üzerinden yapacak derken yatmaya devam edecek milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren bir haber var mı Milli Eğitim Bakanlığı ilk Ortaokul ve Liselerde

sınıf geçme lisanslarını yeniden Buna göre sınıfta kalma olmayacak ve tüm öğrenciler bir sınıfa geçebilecek devamsızlıktan kalanlar sa Tekrar yapacağım ne kadar kapalı Biz onlarca öğrenci uzaktan eğitim almaya devam ediyor Milli Eğitim Bakanlığı sınıf geçme yönetmeliği resmi gazetede yayınlanan yönetmelik ile ilgili bir dönemde notlar not ortalamaları kaç olursa olsun sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecekler ilkokul 1-2 sınıflarda eğitim gören öğrencilerin onlar da bir sınıfa geçmiş sayılacak ilkokullardaki Veli'nin yazılı talebi doğrultusunda sınıf tekrarı şu nedenlerden dolayı ben çocuğumun sınıf tekrarı yapmasını istiyorum puanın altında kalıp kalmamasına bakılmaksızın 6 7 ve 8 sınıflardaki tüm öğrenciler sınıfa geçme öğrencilerin puanları yeni öğrenciler öğrenciler başarısız ders sınıf notları geçerli olacak dediğimizde nasıl geçecek geçmek durumunda devamsızlık nedeniyle tekrar kararı alınan öğrenciler Okullara verilen arada gerçekleştirilen uzaktan eğitim dersleri puanlamaya tabi tutulmayacak Kırıkkale'de 1 polis memuru salgını nedeniyle öğrencilere verdiği trafik eğitimi sözünü eBay üzerinden yerine getirdi ve Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medyadan polis memurunun tebrik dedikleri Sözümü tuttum bilgisayar başına geçip trafik eğitimi verdi Kırıkkale'de görevli trafik polisi özel olarak Dizayn edilmiştir öğrencilere verdiği sözü unuttu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından paylaşımında Kırıkkale Sulakyurt ta çocuklarımıza Trafik Eğitim Parkı'nda götürme sözünü tutmayınca fethetmeye trafik polisi tebrik ediyorum ilkokul öğrencileri Eba canlı sınıfta trafik dersi aldı güzel örnekleri vesile olması dileğiyle ifadelerine yer verdi kristal ekobid 19 vakalarının artmasıyla Valilik tarafından yeni tedbirler alındı Bu kapsamda Gaziantep'te Hatay'dan gelen araçlara pazar gününe kadar kısıtlamak için ilk 3 Mayıs'ta gerçekleştiği bakan sayısı artınca tekbirler arttırıyor Gaziantep'te 1 fabri için harekete geçerek hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı Pazar günü saat 24'e kadar geçici olarak durdurulmasına karar verildi Kilis Organize Sanayi Bölgesi kavşağında uygulamaya başladı