Stabil değişti ve şimdi bir düşüş bu neyi gösteriyor Bu şöyle bir şey yani dünyada Artık yavaş yavaş salgının tanındığını salgının kontrol altına alınma ihtimali doğduğunu gösterir Nitekim Bizden çok daha kötü olan ülkeler mesela İspanya İtalya Hollanda Fransa da dahil Almanya Yani olabilir Daha önce geldi ve çok kötü durumda orada da artık stabil dökmemi geri düşüşü görüyoruz Dolayısıyla dünya virüsler mücadele konusunda artık bazı şeyleri sağlamış durumda Ama şimdi en çok endişe edilen konu neresinde başta söylediğimiz gibi şimdi nereye geçiyoruz bu şey tekbirleri ne geçiyoruz yani yavaş yavaş kontrollü olması şart neden çok kontrolü olmasın çünkü biz mesela yoğun bakımdaki hastalara da böyle yaparız hep ağlatıyorum Şimdi orada ilacı verirken Hani ilacı kesecektik titre ederek geçersiz nasıl olur genelde adım adım Yani onun ilaç azaldığında etki nedir ona bakarız Burada da şimdi az aldığımız zaman bu çeşitlerin karşılığını görmemiz lazım Biz de yapacağız bir şeyler açıldık karşılığı ne olacak Onu görmemiz lazım Burada milletimize de çok söyle iyi uygulanırsa Yani biz zaten sosyal hayatı bir an önce gidelim bütün Gürler iyi uygulaması 23 adımlarla rahatlamak bunları almıyor Yani en azından birkaç adım geriye gideceğiz hocam şunu sorayım yani bir daha büyük dünyadaki sağlık Yani insanlar biraz daha mı bilinçlendi yani 2 dalga

düşündüğümüz kadar büyük olur mu Sizce bu şartlarda 2 dalgayı Biz Nermin içerisinde bana gelir durumda olduğunu düşünüyoruz biz bu arasında gelen hastaların ağır hastalığın durumuna götürüyor ama şimdi bakıyorum 10-12 nerede böyle geldi daha iyi yönetebileceğiniz 520 500'e kadar ne yapacağım onu öğrenmiş oraya girsene arayayım senin içine tesbihaz geri çıkar lan oradan Ne arıyorsun nasıl davranacağını sonucunda Amerika'da böyle bir şey gösteriyor sonra bitiyor sonra şimdi bu 100 yıl önceki Amerika'nın karşılaştığı yine gideriz ya insanlar normal hayata dönüş 1 gibi görünüyor Yani bir dalga yani çok daha yüksek olabilir Amerika için zaten uzmanlar'da olmuyor 200000 üzerinde kişinin vefat etmesi bekleniyor Türklerde başlayan ülkeler var bizim şöyle bir avantajımız var şöyle vakalar başladı daha önemli özellikler vardır şimdi açılışından tutun kuaförlerin berberlerin açılmasına ve önümüzdeki örnekler var şimdi bizim açımızdan sıkıntı başvurucunun özellikle belirttiği uygulamamız gereken şeyi hasta Yeter ki Hasta olmasın geldiğinde önleyici tedavi yöntemlerinin var biz bunları artık biliyoruz ama şunu da unutmamak lazım işim var diyorum talimat veriyor ya küfür et dolayısıyla bunları yönetmeni zor bu süreçte vatandaşımız bir şey yaptı yani gerçekten destek oldu ve aciller o dönemde en önemli Ekimde işte Başkan salgınlarda

birlikte veya işte normal ile karşılaşacak Bu arada bu hafta birazdan getireceğiz Başar hocamın görev yaptığı hastanedeydi Koru çok özel görüntüler çektik Sizin görev yaptığınız yoğundur hasta kalmıştı bazı odalarında çok güzel haberler var onları birazdan paylaşıyor olacağız Kemalettin Hocama çok soru sormak istiyorum ama ilk önce yarın ne olacak yani o 10-11 Mayıs'ta neler bizi bekliyor bir barkoda ben hızlıca üzerinden geçeyim sonra Kemalettin Hocam bu konuda çok temkinli olduğunu biliyorum Ona soracaklarım var Peki yarın nereleri açılıyor nasıl bir gevşeme nasıl bir esnemeden bahsediyoruz hemen kısaca üzerinden geçelim 11 Mayıs Pazartesi günü tabi herkesin merak ettiğim Berberler kuaförler Neden insanlar çok çabuk Bunu zaten sadece Türkiye değil Avrupa'da da hasta bir numaralı Gündem maddelerinden birisiydi nasıl olacak yarın Berberler kuaförler randevu sistemi hizmet verilmesi koşuluyla berber Kuaför ve Güzellik Salonları açılacak Yarın itibarıyla AVM'ler yine 11 Mayıs itibaren itibarıyla hizmet verebilecek ama bazı avmler Tabii ki sahipleri 1 Haziran'da açılacak var 15 Haziran'da çıkacaklar ilerleyen haftalarda açılacak bir diğer önemli sektör giyim eşyası ayakkabı-çanta Züccaciye gibi ürünlerin satıldığı işletmeler belirlenen şartlara uymak kaydıyla 11 Mayıs itibariyle yani itibarıyla açılacak gelişmelerin ana kalemlerini Az önce dile getirmişti Kemalettin Bey şunu sormak istiyorum seni Bugün biz bu programı hazırlanırken bu Handan virüsün çıktı merkezde Merkez üstünden en azından bizim bildiğimiz o Gülsüm çıktığı